Salı
Parçalı Bulutlu
22°C | 5°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
22°C | 2°C
Perşembe
Parçalı Bulutlu
21°C | 3°C
İletişim Merkezi

Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde Yıllardır Çözülemeyen Su Sorunu Çözüldü

Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde Yıllardır Çözülemeyen Su Sorunu Çözüldü

Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde Yıllardır Çözülemeyen Su Sorunu Çözüldü Haberler

Ağrı Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Mehmet Akif Ersoy mahallesinin yıllardır yaşadığı su sorununu çözerek, mahalle sakinlerini suyla buluşturdu.

Ağrı Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğünün yoğun çabaları sonunda, Mehmet Akif Ersoy mahallesinde uzun yıllardır çözülemeyen su sorunu  tarih oldu. İçme suyu olmaması nedeniyle vatandaşlar büyük zorluklarla su temin ederken bir türlü suya ulaşamamaktan yakınıyorlardı. Ağrı Belediyesi şebeke su kaynağından, Mehmet Akif Ersoy mahallesine 4.5 kilometrelik hat döşeyerek suyu, mahalle sakinleriyle buluşturdu. Uzun yıllardır su olmamasından dolayı oluşabilecek hasar ve patlaklara karşı yaklaşık 1500 metre alt yapı ve kanal çalışması yapılarak oluşabilecek sorunların önüne geçildi.

Vali ve Belediye Başkanı Süleyman Elban, “ Göreve geldiğimiz günden itibaren sorunları göz önünde bulundurup o yönde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Kaynak suyu sorununun giderilmesi için yapılan çalışmalarımızın sonuçlarını almaya başladık. Mahallelerimizin su sıkıntısı yaşamaması için çalışmalar yaparak, su sorunlarını çözüyoruz.” şeklinde konuştu.

Mehmet Akif Ersoy mahallesi muhtarı Metin Özmen, yıllardır çözüme kavuşmayan bu sorunu Çözüme kavuşturan Vali ve Belediye Başkanı Süleyman Elban ile Belediye çalışanlarına mahalle sakinleri olarak teşekkür ettiklerini belirtirken memnuniyetlerini dile getirdi.

Belediye Scripti: Medya İnternet | Yer Sağlayıcı (Hosting): Mİ Telekom