Pazar
Sisli
3°C | -6°C
Pazartesi
Kar Yağışlı
2°C | -5°C
Salı
Parçalı Bulutlu
2°C | -2°C
İletişim Merkezi

Sevgi Aile Destek ve Eğitim Merkezi Kadınların ikinci evi oldu

Sevgi Aile Destek ve Eğitim Merkezi Kadınların ikinci evi oldu

Sevgi Aile Destek ve Eğitim Merkezi Kadınların ikinci evi oldu Haberler

Ağrı Belediyesi tarafından açılan Sevgi Aile Destek ve Eğitim Merkezi kısa sürede çeşitli alanlarda kadınlara eğitim veriyor. Mesleki kursların yanında sosyal aktivitelerinde düzenlendiği merkez, kadınların da ikinci evi haline geldi. 

Sevgi Aile Destek ve Eğitim Merkezi, bünyesinde açılan ve kadınların hizmet aldığı atölyelerde çeşitli kurslar veriliyor. Bu kurslarla birlikte kadınların günün belli saatlerini merkeze ayırmasıyla birlikte Sevgi Aile Destek ve Eğitim Merkezi adeta kadınların ikinci evi oldu. 7’den 70’e onlarca kadının faydalandığı kurslara katılan ev hanımları, diğer ev hanımlarının da kurslara katılmasını için çağrıda bulundu. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Nurcan Çelik, Kadınların emeği sayesinde kadınların ürettiklerini satarak aile bütçelerine katkıda bulunacağını ifade etti.

Bünyesinde kreş bulunduran Sevgi Aile Destek ve Eğitim Merkezi yaklaşık 20 çocuğu okul öncesi eğitim ile geleceğe hazırlıyor. Çeşitli branştaki öğretmenlerle çocukları eğitici ve geliştirici eğitimler veriliyor. Kreş ve Gündüz Bakım Evinde, çocuklar için kalite ön plana çıkarıldı. 

 

Belediye Scripti: Medya İnternet | Yer Sağlayıcı (Hosting): Mİ Telekom