Ağrı Belediyesi
BELEDİYE BAŞKANIMIZ
Ercan ATEŞ Ercan ATEŞ
Ağrı Belediye Başkanı
Ağrı Belediye Başkanı
 
DUYURULAR
AĞRI KENT BİLGİ SİSTEMİ
Ağrı Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplandı
Ağrı Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplandı
10.03.2010

Ağrı Kent Konseyi mart ayı yürütme kurulu toplantısı çalışma grup başkanlarının katılımı ile yapıldı.

 
 

Toplantıya Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Hasan Arslan, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri: Mehmet Erat, Abbas Aydın, Übeyit Girgin, Mikail Ertosun, Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Yakut, Kadın Meclisi Başkanı Dilek Buzkan, Çalışma Grup Başkanları: Abdurrahman Çetin, Metin Karakoç, Levent Çegil, Erkan Kösedağ, Kenan Elem, Mustafa Arslan, Ahmet Söylemez ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Halil Yılmaz katıldı.
               Yaklaşık dört saat süren toplantının sonucunu Kent Konseyi Genel Sekreteri Halil Yılmaz açıkladı.
1-      ‘Gönül Zinciri’ adı verilen bir projeyle Ağrı’da 500 fakir öğrencinin bir yıllık; tıraşı, giyimi ve okul harçlığı karşılanacak. Bu önemli Proje için Ağrı Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Ağrı Sanayi ve Ticaret Odası’nın desteği alındı. İl dışındaki Ağrılı İşadamlarından da destek talep edilecek.
 
2-      İnsan Hakları Kurulu ile Hasta Hakları Kurulları ziyaret edilecek. Kurulların aktifleştirilmesi ve vatandaşın kurulların işleyişi konusunda bilinçlendirilmesi sağlanacak. Kan davaları ve kırgınlıkları gidermek için çalışacak bir Barış Komisyonu kurulacak.
 
3-      ‘İshak Paşa Sarayını Görmeyen Kalmasın’ adlı bir projeyle çocuk, genç ve ailelerden oluşacak 1.000 kişi, periyodik aralıklarla Doğubayazıt’a götürülecek.
 
4-      Yerel Yazar ve Şairler tespit edilecek ve çalışmaları kitaplaştırılacak.
 
5-      Görüntü kirliliğinin giderilmesi için ana caddeler üzerindeki binaların boyanması sağlanacak.
 
6-      Hizmet üreten işyerlerinin ilgililerce ciddi bir şekilde denetilmesi için kamuoyu oluşturulması ve baskı kurulması sağlanacak.
 
7-      Ağrıda Otel ve Fabrika yatırımı için işadamları mektuplarla yakın markaja alınacak. Olumlu tepki verenler Heyetlerle davet edilecek.
 
Sayfa Okunma Sayısı :1081