Başkanın Özgeçmişi

 

HAZAL ARAS:

1975 yılında Ağrı'da dünyaya gelen Hazal Aras, İnönü Üniversitesi İktisat İdari Bilimler Fakültesi Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümlerinden mezun oldu.

2004 Yerel Seçimlerde Ağrı DEHAP İl Genel Meclis Üyeliğine seçildi. Yine 2004 yılında gerçekleşen DEHAP Kongresinde DEHAP Parti Meclis Üyeliğine getirildi. Ardından DTP Ağrı İl Kongresi’nde il yöneticiliğine, DTP 1. Olağan Kongresi’nde ise PM üyeliğine seçildi.

8 Mart 2012 Dünya Emekçi Kadınlar Günü aktiviteleri için Doğubayazıt’ta yürüttüğü çalışmalarından dolayı tutuklandı. Tahliye edildikten sonra Kadın Siyaset Akademisi'nde çalışmalarını sürdürdü.

Hazal Aras, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde HDP'den Ağrı’nın Diyadin İlçe Belediye Eş Başkanı seçildi. Başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Aras, görev süresini tamamlayamadan kayyum atanması sebebiyle görevden el çektirilmişti.

Hazal Aras 31 Mart 2024 yılında yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinde DEM Parti’nin Ağrı Belediyesi Eş Başkan Adayı olarak açıklandı. 
31 Mart yerel seçimleri ağrı belediye eşbaşkanı olarak göreve geldi

 

Mehmet Akkuş :
Mehmet Akkuş, 1969 yılında Ağrı'da doğdu. 1992 yılında cezaevinden çıktıktan sonra İstanbul'a göç etti. İstanbul DEHAP yönetiminde yer aldı.

2015 yılında Ağrı HDP İl Yöneticiliği ve İl Başkanı görevlerini yürüttü. 2019 yerel seçimlerinde HDP Belediye Eş Başkan adayı oldu. Mehmet Akkuş, evli ve 5 çocuk babasıdır.

2024 yerel seçimlerinde DEM Parti Ağrı Belediye Eş Başkan adayı olmuştur.  31 Mart yerel seçimleri ağrı belediye eşbaşkanı olarak göreve geldi

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.