8 Mart Dünya Kadınlar Günü Ağrı'da Coşkuyla Kutlandı

08 Mart 2018 18:06 Ağrı Belediyesi 2948

Ağrı Belediyesi tarafından düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Ağrı'da Coşkuyla Kutlandı

 Ağrı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü,8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Kültür ve Kongre Merkezi'nde program düzenledi.

Program, kadınlar tarafından üretilen el sanatları çalışmalarının gezilmesiyle başladı.

Açılış konuşmasını yapan Ağrı Valisi ve Belediye Başkanı Süleyman Elban, "Kadın, ister üniversite mezunu olsun, ister okula gitmemiş olsun iyi bir öğretmendir. Kadın iyi bir ara bulucudur. Baba ile çocuk veya kardeşler arasında arabuluculuk yapar. Özelliklerini saymaya kalkarsak etkinlik sonuna kadar konuşmam lazım. Ama şunu söyleyebilirim ki kadın her şeyden önce anadır. Bizim inancımıza göre cennet onların ayakları altındadır.Bizler de 15 asırdan beri kadın hep baş tacı, evinin sultanı olmuş, toplumda ana gibi bir yer bulmuştur. Onlar kadın ve erkeği eşitlemeye çalışmışlar. Biz de eşitlik kadından yana hep bozulmuş, kadın bizde bir basamak daha yukarıda tutulmuştur."dedi.

Vali Elban, İlimizde bulunan kadınlara daha iyi hizmet ulaştırabilmek için valilik ve belediye olarak yapacakları yeni çalışmaları anlattı.

Ağrı Belediyesi’nin kadınlara yönelik çalışmalarının yer aldığı sunumun yapılması, Yazar Şeyda Betül Kılıç'ın Evlilikte Pozitif İletişim sunumu, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Müzik Bölümü öğrencilerinin polifonik müzik dinletisi ve son olarak kadınlara çeşitli hediyelerin dağıtıldığı çekilişin ardından program sona erdi.

Programa, Ağrı Valisi Süleyman Elban ile Eşi Beyza Elban, Ağrı Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atmaca, Halit Aydemir, Mahmut Koç, kurum müdürleri ve kadınlar katıldı.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.