Ağrı Belediyesinden Tiyatro Gösterimi

14 Aralık 2017 10:26 Ağrı Belediyesi 1827

Ağrı Belediyesinden yetişkin ve çocuklara tiyatro gösterimi

Ağrı Belediyesi Kültürel ve Sosyal etkinlikler kapsamında Bir Işık Bin Umut ve Yaşasın Dünyamız oyunu ile izleyicinin karşısına çıkıyor. Oyun Uğur Böceği Yalçın Özden Tiyatrosu oyuncuları tarafından gerçekleştirilecek. 27 Aralık Çarşamba günü Saat 15.30'a Ortaokullar ve 19.30'da Yetişkinler için sergilenecek. 28 Aralık Perşembe günü ise Saat 10.00'da İlkokullar için sergilenecek oyun Kültür ve Kongre merkezinde yapılacak.

Kız çocuklarının okuması üzerine kurgulanan özellikle oyunda babaların kız çocuklarını okutmamasının nedenlerini anlatan kızların da okuyarak ülke kalkınmasında katkılarının olacağını ve cahil kalmalarının bir faydası olmadığını oyun içinde örnek canlandırmalarla anlatılacak. Haydi Kızlar Okula kampanyasını tiyatro olarak katkıda bulunmak adına Bu oyun sahnelenecek oyun yumuşak bir üslupla yazılmıştır. Anadolu insanının küçümsenmeyen  zekasını da vurgulayan bazı yanlışları da oyun içinde sergileyerek Özellikle aile reislerinin kızlarına karşı eğitim açısından yanlış tutum içinde olduklarını oynarken tatlı dille sunmaya özen gösterdik. sıkılmadan izlenecek zaman zaman güldürecek oyunumuz aslında bir sosyal sorumluluk projesi diye de adlandırılabilir.Yaşasın dünyamız oyunu hem ilkokullar için hem de ortaokul öğrencileri için gerçekleştirilecek.

Yaşasın Dünyamız oyunu ise ekolojik dengenin önemini anlatıyor. Bahçede top oynamalarına engel olan ağacın kesilmesini isteyen çocuk önce annesine bu dileğini söyler. Anne ağaçların önemini anlatmaya çalışır. İkna olmayan çocuk dedesinden ağacın kesilmesini ister. Dede ağaçların doğadaki önemini ve bir ağaçta koca bir dünya olduğunu anlatır. Bir ağaçta böcekten kuşa kadar birçok canlının barındığını ve bize oksijen sunduğunu anlatır. Karga çocuğa sitem eder, ağaç kesilirse evinin yok olacağını söyler. Orman perisi gelir çocuğa anlayacağı dilden ekolojik zincirin önemini anlatır. Ozonun neden delindiğini açıklanır. Oldukça eğlenceli bir o kadar doğa mesajları içeren oyunumuz. On yıldır başarı ile sahnede oynanmaktadır.Anlatım dili komedi olduğu için çocuklar sıkılmadan mesajları almaktadırlar.

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.