Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yıl dönümü kutlandı.

15 Nisan 2019 14:57 Ağrı Belediyesi 3557

Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü, düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Ağrı'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü, düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Abide Meydanı'ndaki program Ağrı Valisi Süleyman Elban, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Metin ve Belediye Başkanımız Savcı Sayan’ın  Atatürk Anıtı'na çelenk bırakmasıyla başladı. Belediye Başkanımız Savcı Sayanilk resmi törenine katılarak Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından kutlama programı Kültür ve Kongre Merkezi'nde devam etti.

Belediye Başkanımız Savcı Sayan bundan 101 yıl önce milletin mücadelesi sonrası düşmanın kaçtığını belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlere Allah'tan rahmet diledi. 15 Nisan 1918 dönemi ve öncesinde yaşananların bu toprakların kolay vatan olmadığını gösterdiğini ifade eden Sayan, bu topraklarda yazılan kahramanlık destanlarını unutturmamak ve yarınlara taşımanın herkesin birinci görevi olduğunu vurguladı.

Program, Belediye Başkanımız Savcı Sayan'ın resim, şiir ve çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerini vermesiyle sona erdi. 

 

 

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.