Ağrı’da başkanlık koltuğuna Suriyeli Berivan oturdu

23 Nisan 2019 14:25 Ağrı Belediyesi 1884

Ağrı’da başkanlık koltuğuna Suriyeli Berivan oturdu Her yıl geleneksel hale gelen 23 Nisan'da başkanlık koltuğu devrinde bu yıl Ağrı’da belediye başkanlığı koltuğuna 15 Nisan İlkokulu 3. Sınıf öğrencisi Suriyeli Berivan Abbas oturdu. Başkanlık koltuğunu devralan Berivan Suriyeliler adına Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a seslendi. Abbas Başkan Özcan’a, “ Bolu Belediye Başkanı kardeşlerimin ekmeğini kesme” dedi.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan bugünün çocuklarımıza hediye edilen önemli bir gün olduğunu belirterek başkanlık koltuğunu Suriyeli Berivan’a devretti. Sayan “ Berivan bu ülkede Suriyeli bir çocuk olarak eğitim öğretim görüyor. Türkiye’de ki kardeşleri onu kucaklıyor. Tüm Türkiye’de ki kardeşleri adına ben belediye başkanlığı koltuğunu ona devrediyorum. ”dedi.

Başkan Sayan, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan için “ Ne yazık ki bugün Atatürk’ün askeriyim diyen insanlar Bolu Belediye başkanı, Berivan gibi çocukların ekmeğini kesmeye çalışıyor. Bu da bir tezattır bir çelişkidir. Bunu Türk halkının vicdanına bırakıyorum. Berivan’ın ilk talimatı kendi ağzından ilk sözleri bizleri çok duygulandırdı. Göçmenlere sahip çıkın diye. Aynı zamanda içine oturmuş ki, bolu belediye başkanına kardeşimin ekmeğini kesme diye mesaj gönderdi. Umarım büyüklerden ders almayan Bolu belediye başkanı küçüklerden ders alır. ”dedi.

Devir teslim Savcı Sayan’ın çocuklara hediye ve çiçek vermesinin ardından sona erdi.

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.