Basın Açıklaması

12 Ağustos 2021 21:28 Ağrı Belediyesi 1741

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından bugün Aras Edaş’a bağlı depo ve eski işletme binasında mühürleme çalışması gerçekleştirilmiştir. Olayın kamuoyuna doğru aktarılması noktasında açıklama yapmamız hasıl olmuştur. 05.07.2021 tarihinde bahse konu edilen alanın boşaltılıp uygun hale getirilmesi hususunda yazı yazılmıştır. Ancak arkalarına aldıkları güce güvenen özel şirket kurumumuzu dikkate almamıştır. 

 

Şehir merkezinde parklarda uygunsuz trafolar, yolları tahribata uğratan kazılar, yer üstünde tehlike saçıp henüz yer altına alınmayan elektrik direkleri, yanmayan sokak aydınlatmaları, ruhsatsız depolar, halka karşı uygulanan gaddarca işletme anlayışı artık bazı yaptırımları da beraberinde getirmiştir. Vatandaş bir gün borcunu ödemediği zaman hemen elektriğini kesen özel şirketi Ağrı'ya yatırım yapmaya davet ediyorum. İlimizde en ufak bir bakkalın ruhsatsız çalışmasına, kahvehanelerin dışarı masa sandalye çıkarmasına müsaade etmezken, şehrin ortasında görüntü kirliliğine neden olan, ruhsatsız hangarlar, işletmeler ve direklere müsaade edeceğimizi sanmasınlar. Ağrı'nın bir kuralı olacaktır. Her iş bir kural çerçevesinde yürütülecektir. Eskiden böyleydi diye bundan sonrada böyle devam edeceğini kimse düşünmesin. Belediyemiz kurumsal çerçeveler kapsamında Ağrı'yı daha iyi bir görünüm ve yapıya kavuşturmak için gece-gündüz demeden çalışmaya devam edecektir.

 

Uygunsuz ve yasal olmayan hiçbir iş ve işlem yapılmamıştır. Ağrı için yatırım yapmayan, ancak halka karşı dayanaksız kötü bir tutum sergileyen özel şirket tehditler savurarak oluşacak tüm olumsuzları baz alarak bu mühürleme işleminin Ağrı halkına mal olacağını basın metinlerinde belirtmişlerdir. Bizlerde zaten herhangi bir çalışma yapmayan özel şirket yetkililerine şunu söylemek istiyoruz.. Hiçbir Kurum Ağrı Halkından Büyük Değildir. !!!   

Devletin bütün kurumları Ağrı halkına hizmet için vardır. EPDK ve Enerji Bakanlığını şirketin aldığı bunca paraya rağmen Ağrı’ya yatırım ve yenileme işini yapmadığından dolayı göreve davet ediyoruz. 

Durum bundan ibaretken sırf biraz daha fazla kazanma hırsı ile değerli Ağrı Halkımızı yanıltmak, belediye gibi ciddi bir devlet kurumuna karşı kışkırtmak, bunlar yetmiyormuş gibi bir de şantaj yapmak çok ciddi bir suçtur. Belediyemiz Ağrı halkının menfaatlerini ve her alanda haklarını korumayı birinci derecede ilke edinmiştir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.  

 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur. 

AĞRI BELEDİYE BAŞKANLIĞI

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.