BASIN VE KAMUOYUNA

13 Mayıs 2020 14:17 Ağrı Belediyesi 2602

 

DİSK/Genel-İş Genel Başkanı Sayın Remzi Çalışkan’ Ağrı Belediye Yönetiminin işçilerin Hizmet-İş sendikasına geçmesi için baskı,şantaj ve tehdit uyguladığımızı iddia etmiş. Konuya dair açıklamasında COVİD-19 salgını dolayısıyla Sendikalarının Ağrı Şubesinin sağlık nedenleriyle toplantı yapmadıklarını, Bizim bunu fırsat bilip üyelerini tehdit ettiğimizi söylüyor Ve bizleri Ağrı Belediyesi Yönetimini COVİD-19’tan daha tehlikeli ilan ediyor. Bizleri mahkemeye vereceklerini söylüyor. Türkiye cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Elbette dava açma hakları var. Aynı şekilde bizim de karşı dava açma hakkımız var. Dava haklarından önce siz değerli basın mensuplarını ve kamuoyuna açıklama yapmak bizim kurumsalgörevimizdir.

 

Saygıdeğer kamuoyu;

Aile çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığımızın 2020 verilerine göre ülkemizde yaklaşık 2 milyon sendikalı işçi, emekçi kardeşlerimiz bulunmaktadır. DİSK 184 bin üye mevcudu ile en son sıralarda yer almanın özeleştirisini vermek yerine sırtımızdan mazlum edebiyatı yaparak başarısızlığını sümen altı etmeye çalışıyor.

 

* 1 Nisan 2019 de Ağrı belediye başkanı seçildiğim tarihten bu güne kadar “ ideolojisi, fikri, inancı, sosyal konumu ve cinsiyeti” ne olursa olsun kimseyi işten çıkarmadığımı, kimsenin ekmeğine el uzatmadığımı bütün Ağrı halkı biliyor. DİSK/Genel-İş Genel Başkanı Sayın Remzi çalışkan Galiba beni İBB ( İstanbul Büyükşehir belediyesi)’nin yaptığı işçi kıyımları ile karıştırıyor! DİSK keşke sempati duydukları Sözde demokrat CHP’ belediyelerin emekçi kıyımlarına tepki gösterse.

 

* Biz Ağrı Belediyesi olarak bütün sendikaların örgütlenme özgürlüğünü savunuyoruz. İsteyen emekçi, işçi kardeşimiz istediği sendikaya üye olma hakkının savunucularıyız. Birçok emekçi kardeşim Sendika ağalarının kendilerine baskı uyguladıklarını bu dönem de hür iradelerini kullanmak istediklerini söylemesi bizler için sadece sevinç kaynağı olmuştur. Sendika tercihlerini değişmek isteyen işçi emekçi kardeşlerimizin iradelerine dair söz söyleme hakkını DİSK yetkilileri hangi insan hakları maddesine dair yorumluyor?

 

* Dünyanın bütün sistemleri Covid-19 salgını sürecinde dijital / görüntülü toplantılar yapıp bilgi akışında bulunup hizmet etmeye devam ederken, bu salgından dolayı Ağrı şubesi toplantı yapamadı mazereti doğrusu tamda DİSK beceriksizliğine yakışır biz mazeret olmuş.

 

* Ağrı özeline dönersek; ABD’ye maske yardımı yapıldığında DİSK Ağrı şube başkanı Ersin Erincik’in, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve şahsımı kast ederek, Bunlar ABD’ye maske yardımı yaptı ABD’de terör örgütü PYD yardım etti. Bunlar için Teröre yardım yataklıktan dava açalım dediğini biliyor mu sayın çalışkan? Bilgi ve belgeler elimizde mevcut olup mahkeme sürecinde siz değerli basın mensuplarına sunacağız.

 

* 20 yıldır ne hikmetse değişmez “ yerine kimse gelemez” sendika ağalığını ilan etmiş, sendikayı bireysel emellerine hırslarına, iftiralarına alet eden ve buradaki toplumsal dokuyu hassasiyetlerini zedeleyen DİSK Ağrı şube başkanı Erincik’in tehditlerle Hak-iş’in, Türk-iş’in Ağrı Belediyesi’nde örgütlenmesine engel olduğundan habersiz olmaları çok manidar. İnsan haklarına

dem vuran Sayın Çalışkan’ın literatüründe Hak-iş, Türk-iş’in sendikalar faaliyetlerinin galiba bir kıymeti harbiyesi yoktur.

 

* Saygıdeğer basın mensupları; kıymetli Ağrı halkı biliyor ki ekmek benim en kutsal davamdır. Bu kentte “para gücü sendika gücü, parti gücü ve basın gücü” ile bizleri istedikleri şekle koyacaklarını düşünenlere şunu sizin vasıtanızla ileteyim. Bizi halk seçti. Halkın emaneti cehennem ateşinden daha yakıcıdır. Ne sendika Ağaları ne de hukuksuzluğa bulaşanlara, tavizimiz olamaz. Muhatabımız HAK’kın korkusu ile halktır... Saygılarımla

 

                                                                                                                              Savcı SAYAN

                                                                                                                      Ağrı Belediye Başkanı                  

                               

 

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.