Başkanımız Savcı Sayan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenlerine Katıldı

30 Ekim 2019 10:05 Ağrı Belediyesi 2200

Ağrı’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Abide Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. 

Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Ağrı Belediyemiz tarafından çelenk sunularak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında Başkanımız Savcı Sayan, Sayın Valimiz Süleyman Elban ile Valilik makamında tebrikleri kabul etmesinin ardından, Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen kutlama programı ile devam etti. 

Kutlama Törenine Belediye Başkanımız Savcı Sayan'ın yanı sıra Sayın Valimiz Süleyman Elban, 12. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Faruk Metin, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Turgut, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, AİÇÜ Rektör Vekili Faruk Kaya, Belediye Başkan Yardımcılarımız İsmail Öncel, Ahmet Tunç, askeri erkan, emniyet mensupları, kurum müdürleri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.


Program Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları şiir, tiyatro ve Cumhuriyet Korosu gösterisiyle devam etti. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen Cumhuriyet Koşusu’nda ve çeşitli yarışmalarda dereceye giren sporculara belediyemiz sponsorluğunda ödüllerinin verilmesiyle son buldu.


29 Cumhuriyet Bayramı onuruna, Cumhuriyet Bayramı kabul töreni yapıldı. Gerçekleşen kabul töreninde Başkanımız Savcı Sayan ile Sayın Valimiz Süleyman Elban, masaları tek tek dolaşarak, davetlilerle bir süre sohbet edip bayramlarını kutladı. Cumhuriyet Bayramı Kabul töreni verilen yemeğin ardından sona erdi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.