Başkan Hazal Aras Başkanlık görevini devraldı.

04 Nisan 2024 09:48 Ağrı Belediyesi 4402

Ağrı Belediye Başkanlığı seçimlerinde zaferle ayrılan DEM Parti Ağrı Belediye Eş Başkan Adayları Hazal Aras ve Mehmet Akkuş, Yüksek Seçim Kurulundan mazbatasını İl Seçim Kurlundan alarak Ağrı Belediyesinde görevi teslim aldı. 


Ağrı Belediye Başkanlığı seçimlerinde zaferle ayrılan DEM Parti Ağrı Belediye Eş Başkan Adayları Hazal Aras ve Mehmet Akkuş, Yüksek Seçim Kurulundan mazbatasını İl Seçim Kurlundan alarak Ağrı Belediyesinde görevi teslim aldı. 
31 Mart Pazar Günü gerçekleştirilen Mahalli İdareler seçimlerinde alınan verilere göre 25.374 oy alarak Ağrı Belediye Başkanlığına seçilen DEM Partili Hazal Aras Ağrı İl Seçim Kuruluna giderek mazbatasını aldı. Aras'a mazbata teslim töreninde eş başkan Mehmet Akkuş, DEM Parti Ağrı İl Başkanı Umut Doğruer ve partililer eşlik etti. Hazal Aras, Ağrı Belediyesinde düzenlenen törenle görevi devraldı.

Ağrı Belediye Başkanı Hazal Aras, görevi Başkan Metin Karadoğan'dan  Ağrı Belediyesi'ne gelen Hazal Aras, Ağrı Belediye Başkanlığı görevini tamamlayan Metin Karadoğan'dan görevi teslim aldı.
 Görevi Devreden Metin Karadoğan görevi teslimi sırasında belediyeyi 283 milyon 900 bin lira borç ile devrettiklerini açıkladı, Devir işlemi yapıldıktan sonra Başkan Hazal Aras “Borç bakiyesi ile ilgili hem bağımsız bilir kişi hem de müfettiş talep edeceklerini, verilen rakamla çıkan rakamı karşılaştıracaklarını söyledi.
Aras “Buruk bir sevinçle görevi teslim aldıklarını belirterek, Buruk bir zaferle güne başladık. Van'da ve diğer bazı ilçelerde hak gaspları var. Bundan kaynaklı üzüntülüyüz. Diğer belediyelerimiz için mücadele edeceğiz" dedi. Herkesin Başkanı Olacağım 31 Mart seçimlerine kadar DEM Parti Adayı olduğunu ancak şu saat itibari ile tüm Ağrı halkının Belediye Başkanı olacağını belirten  Aras "Seçimde Hummalı bir çalışma yürüttük. Kazasız belasız bir seçim atlattık. Tüm halkımıza hayırlı olsun. 31 Mart'a kadar DEM Parti adayıydık. Şimdi tüm Ağrı halkının eş Başkanları olarak göreve başladık. Demokratik şeffaf bir belediyecilik yürüteceğiz" dedi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.