Başkan Sayan Göçmenlere çadır kurdu, sıcak çorba dağıttı

17 Nisan 2019 08:12 Ağrı Belediyesi 1557

 

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, ülkelerinden çalışmak için Türkiye’ye gelen göçmenler için çadır kurdurdu, günlerdir aç olan göçmenlere çorba ve ekmek ikram edildi.

     Ağrı Otogarı bahçesine çadır kurduran Başkan Sayan, sayıları bine yaklaşan göçmenlere düzenli bir şekilde sıcak çorba ve ekmek verilmesi talimatını verdi. Göçmenlere çorba dağıtan ve aynı sofrada çorba içen Sayan, çadırın sürekli kurulu halde kalacağını belirtti.

     Savcı Sayan Göçmenlerin günlerini rahat bir şekilde geçirmelerini istediğini belirterek şunları söyledi ; “Bugün burada mülteci konumunda olan Afganistan Pakistan ve Bangladeş’ten gelen kardeşlerimiz var. Ağrı otogarında kalıyorlardı. Dün itibari ile çadır kurduk, bundan sonra bu çadırda kalacaklar, çorba ekmek ve su ikram ederek kardeşlerimizin rahat bir şekilde günlerini geçirmelerini sağlayacağız. Bunlar bizim kardeşlerimiz, misafirlerimiz, Allah kimseyi vatanından toprağından etmesin. Ama bugün bunlar mecburi bir şekilde buraya gelmiş olabilirler. Bizim görevimiz onları dışlamak onları ekmeksiz bırakmak değil. Bizim görevimiz Ağrı halkıyla birlikte onları doyurmak, onları misafir etmek. Ben Ağrı halkına da teşekkür buradaki mülteci kardeşlerimizi kucaklamışlar, herkes elinden gelen desteği yapıyor. Bizde belediye olarak çadırımızı kurduk. Çorbamız sıcak bir şekilde kaynıyor. Burada ki kardeşlerimize ikram ediliyor. Bende bugün onlarla birlikte çorba içip aynı ekmeği böldük. Bölmeye çalıştığımız ekmek Ağrı halkının ekmeğidir. Allah’ın verdiği bir ekmektir. Belki bazıları rahatsız olabilir niye ekmeğinizi bölüyorsunuz niye bölüşüyorsunuz. Ama biz Ağrılılar ailemizden inancımızdan vicdanımızdan almış olduğumuz edep gereği ekmeğimizi kardeşlerimizle bölüşmeye devam edeceğiz. “

     Savcı Sayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı belirterek “Ekmeğe ihtiyacı belediye başkanı arkadaşlar varsa yada canı çorba çeken bolu tarafında belediye başkanı arkadaşlar varsa buyursun gelsinler onlara da yetecek çorbamız var. Biz onlara da gereken çorbayı ikram ederiz. Ağrı halkı bolu belediye başkanına güzel bir çorba ikram eder o da buradan aldığı tat ile Bolu’daki mülteci kardeşlerimizi mağdur etmez. Biz ensarız bunlar muhacirdir terbiyemiz budur görgümüz inancımız budur. Müslümanlığın gereği budur bunu yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.