Başkanımız Savcı Sayan, 30 Ağustos Zafer Bayramı Törenlerine Katıldı

30 Ağustos 2019 16:58 Ağrı Belediyesi 2219

Ağrı'da 30 Ağustos Zafer Bayramı, düzenlenen tören ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Ağrı'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97'nci yıl dönümü kutlamaları Abide Meydanı'nda saat 09.00'da Ağrı Valisi Süleyman Elban, Belediye Başkanımız Savcı Sayan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Metin’in ve Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Abide Meydanında yapılan Zafer Bayramı kutlamaları sona erdi. Ardından Başkanımız Valilik makamında düzenlenen tebrikat programında Ağrı Valisi Süleyman Elban ile birlikte tebrikleri kabul etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Erzurum Caddesi'nde düzenlenen programla devam etti. Burada düzenlenen programa Ağrı Valisi Süleyman Elban, Belediye Başkanımız Savcı Sayan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Metin, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Ağrı Valisi Süleyman Elban, Belediye Başkanımız Savcı Sayan ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Metin’in törene katılan asker ve vatandaşların bayramını kutlamasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okundu. Ortaokul ve Lise öğrencilerinin okuduğu şiirlerin ardından, Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan folklor ekibi programa katılanlara gösterilerini yaptı. Öğrenci ve askeri birliklerin geçişi ile Erzurum Caddesinde düzenlenen tören sona erdi.


30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları Orduevinde Gazi ve şehit yakınları onuruna verilen resepsiyonla sona erdi.

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.