Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

22 Nisan 2021 13:43 Ağrı Belediyesi 3246

TBMM'nin açılışının 101’nci yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Belediye Başkanı Savcı Sayan, “İstiklal mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisimiz kuruldu. Yüce meclisimizin kurulduğu gün ise geleceğimizin teminatı çocuklarımıza bir bayram olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından armağan edildi.
Çocuklarımız hepimizin geleceğidir. İnanıyorum ki, bugünün çocukları, ileride çok daha müreffeh bir Türkiye'yi inşa edecek, dünya barışına önemli katkılar sağlayacaklardır. Çocuklarımız, ülkemizi parlayan geleceğe taşıyacak birer yıldız, birer umut kaynağıdır. Evlatlarımızın, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, ülkemizi hep bir adım ileriye taşıyacak nitelikte, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı bireyler olarak yetişmesi ise bizim en büyük temennimizdir.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Belediyemiz tarafından düzenlenecek çeşitli projelerle daha güzel geçecekti. Ancak geçtiğimiz yıldan bu yana devam eden pandemi dolayısıyla bu senede maalesef program yapamadık.  Önümüzdeki yıl yapamadığımız programların telafilerini hep birlikte gerçekleştireceğiz. Kötü günleri geride bırakarak geleceğimizin mirası çocuklarımızın bu anlamlı gününü en güzel şekilde kutlayacağız. Okul koridorlarının, sınıfların, cadde ve sokakların sizlerle yine cıvıl cıvıl olacağı, parklarımızın sizlerin gülüşleriyle çiçek açacağı günlere en kısa zamanda kavuşabilmek ümidiyle, dünyanın dört bir yanında istikbalimizi parlayan gözleriyle aydınlatan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. " dedi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.