Belediye Başkanımız Savcı Sayan Görevine Başladı.

05 Nisan 2019 17:26 Ağrı Belediyesi 3309

Belediye Başkanımız Savcı Sayan, mazbata töreni sonrası görevini Vali Süleyman Elban'dan devraldı. Başkan Sayan, ilk başkanlık icraatı olarak X-ray cihazları ile makam odasının kapısını söktürdü. 

Ağrı'da 31 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimi sonrası belediye başkanlığına seçilen Belediye Başkanımız Savcı Sayan, Merkez Camiinde okutulan mevlitten sonra Belediye başkanlığına giderek 1 Mart 2017 tarihinden itibaren kayyumla yönetilen belediyeyi Vali Süleyman Elban'dan devraldı. Vali Elban'a hizmetleri için teşekkür eden Başkan Sayan, ilk olarak girişteki X-ray cihazı ile makam odasının kapısını söktürdü. Ağrılılara hizmetkar olacağını belirten Başkan Sayan, "Ben size hizmetkarlık yapacağım, resmiyet yok, istediğiniz yerde sorun, istediğiniz yerde yanıma gelin, istediğiniz yerde beni bulun, durdurun. Hepiniz benim büyüğümsünüz, Burada bugün kapıyı söküyorum, X-ray cihazını söküyorum, arandığınızda çakmağınızı kimse almıyacak, beni öldürecekse siz öldürün, siz öldürün ben Allah'tan başka koruma istemiyorum. En büyük koruma Allahtır ve sizlersiniz" diye konuştu.

Belediye Başkanımız Savcı Sayan, ilk olarak Merve ve Muhammet Sait çiftinin nikahını kıyarak bir ömür boyu mutluluklar diledi.

Başkan Sayan, belediyenin kardeşlik dergahı olacağını da belirterek, tüm fakir ailelerin su borçlarına çizik atacaklarını temiz bir sayfa ile yönetime başlayacaklarını söyledi.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.