Belediye Meclis Üyelerimizden Kamuoyuna Duyurulur

20 Eylül 2019 16:17 Ağrı Belediyesi 2747

 

         1 Nisan itibari ile taşeron şirketlerden belediye BİT’lerine geçirilen personellerimizin toplu iş sözleşmesine yönelik görüşmeleri üzerinden asılsız haberler yapılması ve DİSK Şube Başkanı olan malum şahsın mesnetsizce ifadeler kullanmasından sonra tarafımızca kamuoyuna açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

                 

           696 sayılı KHK ile belediyemiz şirketine alınan personellerimiz ile belediyemizin temmuz 2020 yılına kadar sözleşme süresi olmasına rağmen Belediye Başkanımız Savcı Sayan işçinin yanında olduğu duruşunu sergileyerek sözleşmenin süresi öncesinde kendileriyle masaya oturmuştur. Yapılan görüşmeler neticesinde 29.08.2019 Perşembe günü DİSK Genel-İş Sendikası yetkilileri ile Başkanımız Savcı Sayan başkanlığında toplanan heyet zam oranı noktasında prensipte anlaşmaya varmış olup bu anlaşma tutanak altına alınmıştır. 30 Ağustos 2019 Cuma günü prensipte tüm tarafların mutabık olduğu zam oranının işçi kardeşlerimize duyurulması için tören düzenlenmiştir. Söz konusu sözleşmenin normal şartlarda 15 gün süre ile tarafımızca inceleme hakkı saklı olmak kaydıyla prensipte anlaşılmış olan zam oranını basın önünde işçi kardeşlerimize duyurup ardından imzalanacağı düşünülürken, DİSK Şube Başkanı malum şahıs  yangından mal kaçırırcasına aceleci bir tavırla sözleşmeyi imzalatma çabasına girmiştir. Başkanımız Savcı Sayan tarafından fark edilen bu durum sözleşme incelendikten sonra yasal zeminde uygun görülmesi üzere imzalanacağı dile getirilerek toplantı sonlandırılmıştı          

 

           Bütün maddeleri detaylı şekilde incelenen sözleşmede tüm yetkileri belediyeden almak ve kendilerinin gözetiminde bir belediyecilik ortaya koymak istedikleri tespit edilmiştir. Bu tespitle birlikte görüşmeler devam ederken, sosyal medya üzerinden “teneke bağlayacağım” vb. söylemleriyle işçi kardeşlerimize yapılan zam tutarını sabote eden malum şahıs bu mesnetsizce davranışlarından dolayı haddini aşmıştır. Yıllardır DİSK Ağrı Şube Başkanlığının başına çöreklenen, çeşitli siyasi oyunlarla kimsenin başkan olmasına izin vermeyen, aday olmak isteyenleri engelleyen, işçi ve emekçi haklarını diline pelesenk ederek sendika ağalığı yapan malum şahsın, sırtını dayadığı siyasi yapı tarafından da dışlanmasından sonra bu defa Türkiye siyasetinde marka olmuş Başkanımız Savcı Sayan üzerinden popülizm yaratarak, dışlandığı yapıya şirin görünmek istemesi biz tüm Ağrılılar tarafından bilinmektedir. DİSK Genel Merkezi Ağrı’da ki sendika ağalığı ve kabadayılığına müsaade etmemelidir.

Bizler işçilerimizin haklarını sabote etmeye çalışan, sözde işçinin yanında olduğunu söyleyen malum şahsın kumpaslarına düşmeyeceğiz. Buradaki asıl amaç kaos ortamı yaratarak işçi kardeşlerimizle Başkanımız Savcı Sayan’ı karşı karşıya getirmektir. Demokratik bir seçimle HDP’den aldığımız belediyeyi, anlaşılıyor ki malum şahıs ve avaneleri seçimsiz bir şekilde elimizden almak istiyor. Biz belediye olarak bu oyuna gelmeyeceğiz. Göreve başladığı ilk günden bu yana hiçbir işçi kardeşimizi işten çıkarmayan Başkanımızın, toplu sözleşme ile işçi kardeşlerimizin refah seviyesini daha da yukarıya taşımak adına uyguladığı zam tutarlarına bakıldığında üzerine düşeni yaptığı çok açık şekilde anlaşılmıştır ; bununla da kalmayıp Başkanımız üzerine düşeni yapmaya devam edeceği sözünü basının önünde dile getirmiştir.

 

         Tüm taslak incelendiğinde bizler, kurumumuza kurulan kumpası tespit ettiğimizi, bu maddeler üzerinde çalışılması ve olması gereken maddelerin yazılması çabası içerisinde iken, malum şahıs aldığı talimatlar doğrultusunda ekibiyle basın üzerinden işçi kardeşlerimizi ve yanlarında olan Başkanımız Savcı Sayan’ı yıpratma yolunu seçmiştir. Ancak Başkanımız gizli kumpaslara asla boyun eğmeyerek onların kirli oyunlarını bozmuştur. Başkanımızın işçi kardeşlerimiz ile bir problemi kesinlikle bulunmamaktadır. Belediye Meclis Üyeleri olarak Başkanımız Savcı Sayan’ın yanındayız; kendisi her türlü durumda tam yetkili temsilcimizdir. DİSK Şube Başkanı olan malum şahıs yaptığı mesnetsizce davranışlardan dolayı haddini aşmıştır. Önceki Belediye Başkanlarına da sunulan taslaklarda bulunan yetki kısıtlaması fark edilerek malum şahıs ve avanelerinin kumpasları başlarına yıkılmıştır. Bu durum gösteriyor ki malum şahsın niyeti bozuktur.

             

           Ülkemizde bu düzeyde hiçbir belediye tarafından verilmeyen zam oranını vermemize rağmen bu durum, sözde hak gözeticisi, işçi dostu görünen ancak gerçekte işçi düşmanı olan bu şahıslar tarafından istismar edilmiştir . Biz Belediye Meclisi Üyeleri olarak bu kötü niyetli şahsın kimsenin görmediği taslağı bizlere alelacele imzalatmaya çalışmasını tespit ederek belediyemize ve Başkanımız Savcı Sayan’a kumpas kurmaya çalışanları halkımızın ve işçi kardeşlerimizin vicdanlarına sunuyoruz. Saygısızca ve art niyetli yaklaşan sendika ağası Ersin Erincik! bilmenizi isteriz ki işçilerimizin haklarını sizin gibi zavallılara yedirtmeyeceğiz ve Başkanımız Savcı Sayan üzerinden prim yapmanıza da asla müsaade etmeyeceğiz. Yaptıklarıyla zavallı durumuna düşen malum şahıs, biz Belediye Meclis Üyelerini küstahça istifaya çağırmaktadır. Hadsizliğin bu kadarına pes diyoruz ve kendisini haddini bilmeye davet ediyoruz. Bizler halkın temsilcileriyiz ve kendisini halkın iradesinin üzerinde gören bu zavallıyı kınıyoruz. Bununla birlikte kendisini Ağrılı olarak addeden bu zevatlar bilsinler ki başta Başkanımız Savcı Sayan olmak üzere biz Belediye Meclis Üyeleri kendisinden daha fazla Ağrılıyız ve içimizde misafir yok. Belediyemizi yıpratmaya çalışan ve işçilerimizi zor durumda bırakarak, mesnetsizce davranışlarda bulunan malum şahsı ve avanelerini, işçi kardeşlerimize ve halkın belediyesine daha fazla zarar vermemeleri için ivedilikle istifaya davet ediyoruz.

        DİSK Genel Merkezine çağrımızdır : Sizin gibi bir sendikaya yakışmayan bu sendika ağası için bir yaptırımınız olacağı temennisinde bulunuyoruz. Çünkü ilimizdeki bu temsilciniz işçi haklarını korumak yerine kendi pozisyon ve çıkarlarını korumaya yönelik çalışmalar da bulunuyor.

                     

           İşçinin ve emekçinin yanında duruş sergileyen başta Başkanımız Savcı Sayan ve biz Belediye Meclis Üyeleri olarak işçi kardeşlerimizin her zaman yanında olduğumuzu belirterek tüm işçi kardeşlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyoruz.

        AK Parti Belediye Meclis Üyelerinden Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

 

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.