Belediyemiz Çevre Düzenleme Çalışmalarına Başladı.

22 Mart 2018 08:20 Ağrı Belediyesi 2017

Ağrı-Hamur Karayolu Havalimanı güzergahı üzerinde 90 dönümlük alanda Belediyemiz tarafından peyzaj çalışmaları başlatıldı.

Ağrı-Hamur karayolunda havalimanı güzergahı üzerinde 90 dönümlük alanda Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından peyzaj çalışmaları başlatıldı.

Belediyemizin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, Ağrı-Hamur yolu istikametinde 4 kilometre uzunluğundaki 90 dönümlük alanda peyzaj ve ağaçlandırma çalışması aralısız devam ediyor. Havalimanı yolu üzerinde yapılacak olan 90 dönümlük alana 360 bin çalı ve 8 bin boylu ağaç ekilerek peyzaj çalışması gerçekleştirilecek. Şehir merkezi güzergahında yapılacak aydınlatma, saha içi yürüyüş yolu ile kenti temsil eden Ağrı Dağı ve Nuhun Gemisi figürleri uygulanarak bölge görsel açıdan iyileştirilecek.

Alanda başlatılan peyzaj çalışmalarını yerinde inceleyen Ağrı Valisi ve Belediye Başkanı Süleyman Elban “Şehrimizin girişlerinde iyi olmayan görüntüleri kaldırarak, şehrimize ve Ağrı halkına yakışır bir peyzaj düzenlemesi gerçekleştireceğiz. Çalışmaları sadece havalimanı güzergahına değil diğer çevre yolu güzergahlarına da uygulamayı planlıyoruz.”dedi.

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.