DAHA YEŞİL BİR AĞRI İÇİN AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

26 Haziran 2024 14:50 Ağrı Belediyesi 205

Ağrı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bulanan orta refüjlerde ağaçlandırma çalışması başlattı.

Seçim çalışmaları esnasında daha yeşil bir Ağrı için çalışacaklarını belirten ve göreve geldiği günden bugüne kadar geçen süre içerisinde kentin daha yeşil bir görünüme kavuşması için mücadele eden Aras orta refüjleri yeşile kavuşturmak adına çalışmanın ilk startını verdi.

 

Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Hazal Aras’ın talimatları doğrultusunda çalışmalara başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Orhan Alpaslan bulvarında ağaç dikimine başladı.

 

Bugün yapılan çalışmalarla Ağrı Belediyesi ekiplerince ilk etapta 500 ve sonbaharda 500 olmak üzere toplamda 1000 ağaç dikilecek. Yetkililer şehrin birçok noktasında ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceği bilgisini paylaştı.

 

Ağaçlandırma çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Eş Başkanı Hazal Aras, “Ağrı’ımızın daha yeşil bir şehir olması ve modern bir görünüme kavuşması için belediye olarak gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. Özellikle mahallerimizin ana arterleri olan caddelerin refüjlerini ağaçlandırarak daha yeşil ve güzel bir görünüm kazandırıyoruz. Yapacağımız çalışmalarla şehrimize layık olduğu en güzel hizmetleri sunacağız” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.