Eş başkanlar Aras ve Akkuş iki aile arasındaki husumeti barışla sonuçlandırdı.

15 Mayıs 2024 17:01 Ağrı Belediyesi 251

Eş başkanlar Aras ve Akkuş iki aile arasındaki husumeti barışla sonuçlandırdı.

 

Ağrı Belediyesi Eş Başkanları Hazal Aras ve Memet Akkuş Ağrı Merkeze bağlı Yakınca köyünde iki aile arasında bulunan husumeti barışla sonuçlandırdı.
Karaoğlan ve Cengiz aileleri arasında yaşanan anlaşmazlığın tatsız sonuçlara sebebiyet vermemesi adına Ağrı Belediyesi Eşbaşkanı Hazal Aras ve Memet Akkuş kent merkezine bağlı Yakınca köyüne giderek iki ailenin büyükleri ile ayrı ayrı bir araya gelip barış yapılması adına girişimlerde bulundu. Karaoğlan ve Cengiz ailesine bağlı fertler de sağduyu ile yaklaşarak barış yapılması adına öncülük eden Ağrı Belediyesi Eşbaşkanları Hazal Aras ve Memet Akkuş’a teşekkür etti.

Yapılan barış ile ilgili konuşan Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Hazal Aras: “Öncelikle barışa yakın mesafelerinden ötürü iki aile fertlerine teşekkür ederim. Bizler barış, sevgi ve huzur içerisinde yaşamak isteyen toplumuz ve toplum içerisinde bazen fikir ayrılıkları da, ters düşmeler de olabilir. Bunu barışla taçlandırmak, onurlu bir tutumdur. İki aile fertleri de önceliğini kavgadan, tartışmadan uzak olacak şekilde barıştan yana kullandı. Bizlerde bu barış programında şahitlik ettik. Biliyoruz ki, bu kenti barış kurtaracak, sevgi ve hoşgörü kurtaracak. Barış olayında katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Amacımız bu kentteki küskünleri, kavgaları sonlandırmak. Kentimizde, ilçelerimizde, köylerimizde husumetlerin sona ermesi noktasında gücümüzü, yetkimizi sonuna kadar kullanmamız lazım. İnşallah teker teker bölgemizdeki husumetler son bulur.” dedi.

Barış, huzurlu bir yaşamın temel felsefesidir diyen Ağrı Belediyesi Eşbaşkanı Memet Akkuş ise; “Karaoğlan ve Cengiz aileleri arasında yanlış anlaşılmalardan ötürü bir husumet doğmuş, aile büyükleri de takdirlerini barıştan yana kullanmış. Bu kent hepimizin, ayrımız gayrımız yok. Barış programına şahitlik ettiğimiz için mutluyuz. Bizler barışın elçisi olarak tüm kavgaların, tartışmaların önünde set olacağız. Herkes birbiri ile akraba, eş-dost, yanlış anlaşılmalara izin vermeyelim. Ağrımızda tüm husumetlerin barışla sonuçlanması için mücadele edip elimizden geleni yapacağız. Belediyecilik hizmetimizin yanı sıra bizler bu şehre hak ettiği barışı ve huzuru getirmek için durmadan çalışacağız. Bu kin, bu anlamsız husumet insanlığımızı, kardeşliğimizi esir alıyor. İyi tarafından bakalım, inşallah bundan sonraki husumetlerin  de son bulmasına vesile olsun. Bu husumeti bitirenlerden ve sebep olanlardan Allah razı olsun.” şeklinde konuştu.

Düzenlenen programda, iki aile fertleri karşılıklı selamlaşıp tokalaşarak barıştılar.

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.