Hayvan Barınağı ile alakalı basın açıklaması

16 Mart 2020 20:09 Ağrı Belediyesi 3136

Basın Açıklaması

 

Geçtiğimiz günlerde Belediyemiz bakımevine yönelik sosyal medya hesaplarında gerçeği yansıtmayan görüntüler servis edilmiştir.

 

Belediyemiz tarafından yapılan inceleme ve araştırmalar sonucunda paylaşılan kurumumuzu küçük düşürücü iftiralardan kaynaklı kamuoyunu bilgilendirme durumu hasıl olmuştur. Hayvan Barınağına ait güvenlik kameralarının incelenmesi sonucu bakımevi alanına kimliği belirsiz kişi ve kişilerce çeşitli noktalardan getirilen ölmüş hayvanları barınak bahçesine bırakmışlardır. Hayvan Barınağına aitmiş gibi çekilen görüntüler internet kafede emniyet müdürlüğünce kimliği tespit edilen şahıslar tarafından sosyal medya hesaplarından paylaşıldığı anlaşılmıştır. Kamera kayıtlarından da anlaşılacağı üzere gerçeği yansıtmadığı tespit edilmiş olup konu ile alakalı görüntülerle birlikte kurumumuz avukatları Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuşlardır.

 

Belediyemize yönelik karalayıcı ve aşağılayıcı paylaşımlar yaparak gerçeği yansıtmayan bu hal ve tutum karşısında adli mercilere intikal etmiş durumun takipçisi olacağımızı belirtir, hayvan haklarına temelde saygılı olan kurumumuzun sokak hayvanlarına olan çalışmaları hız kesmeden devam edecektir. Hayvanlarımıza karşı yapılan bu çirkin saldırıyı Ağrı Belediyesi olarak kınıyor ve takipçisi olacağımızı belirtiyoruz. 

 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur. 

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.