Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Toplantısı Ağrı’da Yapıldı

15 Kasım 2019 09:16 Ağrı Belediyesi 1539

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Belediyeler Birliği Encümen toplantısını ilk kez il dışında gerçekleştirmek üzere Ağrı’ya geldi.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı Fatma Şahin’i (TBB) Başkanı Fatma Şahin’i Ahmed-i Hani Havalimanında Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın yanı sıra eşi Gülşah Sayan, İl Başkanı Abbas Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları, İl Yönetimi ve Folklor ekibi karşıladı.

TBB Encümen Toplantısı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in başkanlığında, Ağrı'da gerçekleştirildi. Toplantı Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın yaptığı sunumla başladı.

Toplantıda konuşan Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Başkanı, Ağrı'nın önemli bir coğrafyada olduğunu ve bölgede dağcılık faaliyetlerinin yapılabileceğini kaydetti. Belediyeler Birliği olarak Ağrı'nın hizmetinde olduklarını belirten Şahin, şöyle konuştu:

"Kayseri'de Erciyes Dağı'na 2 milyon turist geliyor. Dağdan ekonomi nasıl çıkıyor işte resmi. Bursa'ya bakın, o yeşil Bursa nasıl bir turizm altyapısı oluşturdu, işte burada. Başarı hikayeleri ve örnekleri burada. Neden Erciyes'e 2 milyon turist geliyor da Ağrı Dağı'na neden gelmiyor? Kardeşim neyiniz eksik sizin? Bunu başaracağız, bunu birlikte başaracağız. Birinin rakımı 3 binlerde birinin rakımı 5 binlerde. Ağrı'nın rakımı çok daha yüksek. Bunu başaracağız. Önce kendimiz inanmamız lazım. Kendi gücümüze inanmamız lazım."

Toplantının hem Ağrı hem de bölgedeki belediyeler açısından önemini vurgulayan Başkan Sayan, "Esiklikler yerinde tespit edildi. Çok güzel bir çalışma oldu. Bir günlük bir çalışma da olsa verimli bir şekilde geçti. Bu çalışmaların Şahin'in önderliğinde Cumhurbaşkanımıza sunulacağını biliyoruz." diye konuştu.

Toplantıya Ağrı Valisi Süleyman Elban, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Iğdır Belediye Başkanı Yaşar Akkuş, İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, SERKA Genel Sekreteri Oktay Güven ve bölgedeki bazı ilçe belediye başkanları katıldı.

Toplantının ardından heyet tekstilkentte üretim yapan işletmeler ile Bilim Sanat Merkezinde kodlama eğitimi gören öğrencileri ve AK Parti Ağrı İl Başkanlığını ziyaret etti.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.