Yeni Mezbahanenin Temeli Atıldı.

27 Temmuz 2018 18:21 Ağrı Belediyesi 2749

Belediyemiz tarafından 200 büyükbaş ve 700 küçükbaş hayvan kesim kapasiteli Yeni Mezbahanenin temel atma töreni yapıldı.

Belediyemiz tarafından 200 büyükbaş ve 700 küçükbaş hayvan kesim kapasiteli Yeni Mezbahanenin temel atma töreni yapıldı.

Mevcut Hayvan Borsası yerleşkesinde yapılacak Bakanlık onaylık Yeni Mezbahane için temel atma töreni gerçekleştirildi. Tören açılışında konuşma gerçekleştiren Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız Süleyman Elban “ Bugün bu kesimhanemizin temel atma töreni için bir araya geldik. Belediyecilikte birkaç ana ilkemiz var. Bunların bir tanesi temel belediye hizmetlerini şehre kazandırmak. Bunlardan biride bakanlık onaylı ve genel anlamda ihtiyaçları giderebilecek kesimhaneyi kazandırmaktı. İhalemizi tamamladık. Bu tesisimizin temel törenini gerçekleştireceğiz.Bunların yanı sıra mevcut belediye hizmetlerinin kalite standartlarını yükseltmek. Şehrin marka değerinin yükseltilmesi ile ilgilide çalışmalarımız var. Bu kesimhane şehir açısından çok önemliydi, çünkü biz ciddi anlamda böyle bir ruhsatlı kesimhanemiz olmayınca istediğimiz ölçüde kasapların denetimini yapamıyoruz. Yine Şehrimiz hayvancılık bakımından çok iddialı şehirlerden birisi, hemşerilerimiz ancak sınırlı zamanda, Kurban Bayramı'nda canlı hayvan satışı için batıya gidiyorlar. Ancak burada kesilmiş karkas et satamıyorlardı. Dolayısıyla bu kesimhane ilin ekonomisine ciddi bir katkı sunacak ve bu iş ile iştigal eden ticaret erbabı da bu kesimhaneden yararlanarak diğer illere canlı hayvanların yanında kesilmiş karkas et satışını da çok rahat bir şekilde yapabilecekler. Kesimhane yaklaşık 8 bin metrekarelik alan içerisinde 4 bin metrekare üzerinde kapalı alana yapılıyor. Bir vardiyada 200 büyükbaş ve 700 küçükbaş hayvan kesimi yapacak kapasiteye sahip. Çok ciddi bir kapasite, inşallah ilimizden dışarıya et satışı yoğunlaşır da bu kapasitede zorlanır, vardilalar olur yetersiz kalır diye temenni ediyorum ekonomik canlılık açısından. Burada ticari faaliyette bulunacak hemşehrilerimize hayırlı bol kazançlar diliyorum. Bu inşaatında kazasız belasız hızlıca tamamlanmasını temenni ediyorum." dedi.

Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız Süleyman Elban'ın konuşmalarının ardından İl Müftüsü Tandoğan Topçu kurban kesimi öncesinde dua etti. Temel Atma töreni Elban'ın butona basması ve temelin atılması ile sona erdi.

Temel atma törenine Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız Süleyman Elban’ın yanı sıra, AK Parti İl Başkanı Abbas Aydın, Vali Yardımcısı Onur Kökçü, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atmaca, Halit Aydemir, Mahmut Koç, Mahalle Muhtarları, Belediye personeli ve kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.