Yeni Şehir Mezarlığının Temeli Atıldı

18 Temmuz 2018 15:51 Ağrı Belediyesi 1705

Belediyemiz tarafından Yüzüncü Yıl Mahallesi Küpkıran Tepesi mevkiinde yapımına başlanan Yeni Şehir Mezarlığı’nın temel atma töreni gerçekleşti.

    Belediyemiz tarafından Yüzüncü Yıl Mahallesi Küpkıran Tepesi mevkiinde yapımına başlanan 400 dönümlük alan içerisinde 14 bin 310 defin kapasiteli, içerisinde idari bina, dinlenme alanları, gasil hane, otopark, morg, şadırvan ve Cami bulunan Yeni Şehir Mezarlığı’nın temel atma töreni gerçekleşti.

     Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan temel atma törenine Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız Süleyman Elban, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci, Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atmaca, Mahmut Koç, Halit Aydemir, İl Müftüsü Tandoğan Topçu ve kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 

    Temel atma töreninde konuşan Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız Süleyman Elban, “Göreve başladığımızda ilde belediyecilik ile ilgili bir kısım temel hizmet eksikliğini gördük. En önemli eksiklerden birinin de şehir mezarlığı olduğunu gördük. Temeli atılan mezarlığımız modern ve uzun yıllar şehrin ihtiyacını karşılayacaktır. Fatih Mahallesi'nde bulunan mezarlığımız tamamen dolmuş, başka yerlerde bulunan birkaç mezarlıkta hizmet etmekten uzak bir durumda. Mezarlık ihtiyacımız vardı. Şehre çok uzun bir zaman hizmet verebilecek bu alanı mezarlık olarak bu şehre kazandırdık. İçerisinde güzel bir cami, idari binası, gasilhanesi ve morgu bulunacak. İnancımız gereği eğer doğuyorsak ölüm de hak. Dolayısıyla ölümden sonra da böyle bir alana ihtiyaç var. Belediyenin bir görevi de yaşayanlara hizmet etmek olduğu gibi, o şehir de ahirete intikal etmiş hemşerilere de hizmet verme mecburiyeti var. Dolayısıyla ilimizdeki ciddi bir hizmet açığının giderilmiş olacağını düşünüyorum." diye konuştu. 

     Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız Süleyman Elban'ın konuşmalarının ardından İl Müftüsü Tandoğan Topçu’nun duası ve Kurban kesimi gerçekleşti. Yeni Şehir Mezarlığının temeli Sayın Valimiz ve Belediye Başkanımız Süleyman Elban’ın butona basması ile atıldı.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.